wtorek, 19 lipca 2016

Co warto zobaczyc na Korfu? Najlepsze Miejsca na Korfu

Jakiś czas temu wróciliśmy z tygodniowych wakacji na Korfu, dzisiaj możecie zobaczyć kilka zdjęć wyspy. Korfu to górzysta wyspa w Grecji, leży nad Morzem Jońskim u wybrzeży Albanii.

 Na Korfu nie brakowało punktów widokowych, ale raczej tam bym się już nie wybrała jestem takiego zdanie,że trzeba poznawać nowe miejsca ! :) Nawiasem mówiąc na tej wyspie na każdym kroku można było spotkać polaków, w żadnym zagranicznym miejscu tak jeszcze nie było, a wszystko to za sprawą  dość tanich lotów z Polski oraz sytuacji panującej w Europie. 

Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam aktywnie spędzać czas, nie lubię smażenia się na plaży dniami, nie wspomnę już tutaj o wyjazdach na polskie kąpieliska, zdecydowanie wolę wybrać się na wycieczkę, aby coś pozwiedzać, pochodzić po górach aniżeli leżeć plackiem na plaży, ale wiadomo każdy lubi co innego :)„Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w 

tym samym kierunku.”  <3
Zdecydowanie na pierwszym miejscu znajduje się Porto Timoni , aby tam się dostać musimy zadać sobie trochę trudu. Trzeba dojechać krętymi drogami do wioski Afionas następnie wędrujemy wąskimi i zarośniętymi ścieżkami, dotarcie do miejsca zajmuje około 30 min. Miejscami jest dość niebezpiecznie, ale widoki rekompensują wszystko... ;) Plusem jest to, że bardzo mało turystów tutaj dociera.


A tutaj widoki w drodze na Porto Timoni... 


Jednym z najładniejszym miejsce, które warto odwiedzić jest góra Pantokrator Jej wysokość to 906 m n.p.m z której rozciąga się piękny widok na wyspę oraz Albanię. Aby dojechać na górę należy pokonać dość trudną trasę, jedziemy wąskimi, krętymi uliczkami z licznymi serpentynami.

My w drodze powrotnej zboczyliśmy jeszcze z trasy i wybraliśmy się na przejażdżkę i muszę to podkreślić, że to była bardzo ciekawa wyprawa, na jakiej jeszcze nie byłam.. ;) ciągły dreszczyk emocji, ale widoki zrekompensowały wszystko, zdecydowanie warto było ! Jak dobrze,że nagrywałam film to będziemy mieć z Mężem pamiątkę ! ;)
Z góry można było zobaczyć m. in. pas startowy oraz drogi, którymi jechaliśmy ;)

Kolejnym miejscem, które mnie zachwyciło swym urokiem to Paleokastritsa, to miejscowość położona na zachodnim wybrzeżu wyspy, w okolicy możemy podziwiać urocze zatoczki z woda mieniącą się w odcieniach błękitu.

Warto wybrać się na krótki rejs statkiem by podziwiać pobliskie groty


Należy również napisać o stolicy Korfu starożytnej nazwie Kerkyra, czas zatrzymał się tutaj w miejscu, jest to piękne antyczne miasto.


Canal d'amour-Kanał miłości- mieści się w północnej części wyspy a dokładnie pisząc w miejscowości Sidari. Niewątpliwie skalny kanion z turkusową wodą pięknie się prezentuję.
Cape Drastis- Przylądek Drastis to wysunięte najdalej na północ miejsce na wyspie.


Takiego typu posty dodaje po to, aby kogoś zaciekawić, może akurat komuś się któreś miejsce spodoba i zechce je odwiedzić, a na po to, aby się chwalić czy coś, zresztą ten co zagląda na blogi wie na czym pisanie bloga polega :)  Jeżeli  się tam wybieracie i chcecie więcej wiedzieć na temat tej małej wyspy to standardowo zapraszam do zadawania pytań na e-mail, chętnie odpowiem :)


A wiecie za co Kocham takie kraje? Za piękne widoki, za palmy, za klimat i za jedzenie, zdecydowanie uwielbiam owoce morza ;  krewetki kalmary..  itd. mniam pyszności ! :) ;)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...